ŠKOLNÍ ČÁST PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY – testy fyzické zdatnosti
Popis jednotlivých disciplín, jejich bodování a videoukázky naleznete ZDE.
Připravovat se můžete podle možností v tělocvičně své ZŠ, využít lze ale také venkovní prostory (park, sportovní areály pro veřejnost, workoutová hřiště). Určité cviky ale zvládnete trénovat i doma.
V závěru přípravy doporučujeme trénovat celou baterii testu v bloku s krátkými rozestupy (5 - 10 minut) mezi jednotlivými disciplínami. Cooperův test je vždy poslední. Alespoň dva dny před samotnou zkouškou ale přípravu ukončete, aby váš hodnocený výkon nebyl poznamenán únavou.
Pokud je pro vás některá z disciplín problematická, nezoufejte. Nezískat třeba za shyby žádný bod nic neznamená, dohnat to můžete v ostatních.aktivitách.
JEDNOTNÁ (SPOLEČNÁ) ČÁST PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY – didaktický test z českého jazyka a matematiky
Uvádíme odkazy na on-line testy, které můžete nyní využít při domácí přípravě.
ELEKTRONICKÁ VERZE PŘIJÍMACKÝCH ZKOUŠEK
ČT EDU (VIDEA) - MATEMATIKA 1, MATEMATIKA 2, ČESKÝ JAZYK
Aplikace ČŠI - INFO
Za vhodné lze považovat i knižní verze přípravy k PZ od společnosti DIDAKTIS.
Doporučení a tipy:
Před přijímací zkouškou se již nevěnujte žádnému hloubkovému a podrobnému učení celých témat z předchozích ročníků ZŠ. Postačí zopakovat základní nejdůležitější fakta a postupy.
Důraz byste měli klást zejména na dokonalé seznámení se s konkrétní podobou testů, které vás čekají. Proto doporučujeme navštívit zejména archiv CERMATU. Je dobré si zadání a záznamové archy vytisknout a pracovat s nimi jako u samotné zkoušky. Testy CERMATU obsahují i průvodce řešením (ČJ) a vzorová řešení (M).
Ze začátku neberte ohled na to, jak dlouho vám vyřešení testu trvá. Postupně se ale učte pracovat se stanoveným časem a snažte se vše stihnout v limitu.
Pokud vám nějaká otázka není jasná, raději ji přeskočte a nezdržujte se s ní. Následovat totiž mohou otázky pro vás jednodušší, na něž by vám pak třeba nemusel zbýt čas.
PŘEJEME HODNĚ SIL A KLIDU PŘI PŘÍPRAVĚ!